Novinky

ReStEP mezi elitou na The World Sustainable Energy Days

Už více jak dvacet let se experti a politici z celého světa sjíždějí do Horního Rakouska, aby se zúčastnili The World Sustainable Energy Days. Jedná se o jednou z nejúspěšnějších konferencí v oblasti udržitelných zdrojů energie v Evropě.
Nabízí jedinečnou kombinaci přednášek a prezentací týkajících se udržitelné energie a jen za posledních několik let konference přilákala přes deset tisíc lidí z více jak sta zemí z celého světa. Proto je rozhodně úspěchem, že se jeho letošního ročníku zúčastní i zástupci projektu ReStEP.

Vladimír Stupavský a Tatiana Ivanova 28. února 2013, tedy druhý den konference, odprezentují přednášku na téma regionální udržitelné energetické politiky založené na mapě dostupných zdrojů, ve které přiblíží fungování samotného projektu.

Jeho cílem je vypracovat, zavést do praxe, otestovat, vyhodnotit a rozšířit v rámci veřejné správy i podnikatelské sféry novou komplexní metodu urbanistického managementu a územního plánování pro navrhování a posuzování energetických záměrů, z hlediska efektivního využití přírodních zdrojů a reálné ochrany životního prostředí. To by mělo napomoci tomu, aby se snížil počet špatně posouzených projektů obnovitelných zdrojů energie o 50 procent.

Tato inovativní metoda využije jako základní inovativní softwarový nástroj interaktivní mapu podmínek pro obnovitelné a alternativní zdroje energie včetně biopaliv.