englishčesky
Restep - logo
Regional Sustainable Energy Policy

Interaktivní mapa poprvé představena odborné veřejnosti

( 17.10.2013 )

V minulém týdnu proběhla v Třeboni konference Výstavba a provoz bioplynových stanic, která (jak je již tradicí) hostila přes dvě stovky účastníků zaměřených na využití biomasy prostřednictvím bioplynových stanic. Jednou z úvodních prezentací byl příspěvek Jana Matějky (ECO trend Research centre) jako místopředsedy pořadatele – České bioplynové asociace. Primárně byla představena metodika Regional Sources Assessment, přístupy projektu ReStEP a základní kroky při využívání interaktivní mapy (softwaru ReStEP). Nebylo zapomenuto ani na publicitu programu Life+ a EU.

Pro zhruba dvacítku vážnějších zájemců získaných z publika pak byl připraven teoretický workshop. Zde se účastníci blíže seznámili a aktivně diskutovali nad principy metodiky Regional Sources Assessment, následně měli možnost projít si krok za krokem práci se softwarem ReStEP a komentovat srozumitelnost i výsledné sestavy. Celkově byly ohlasy pozitivní, ač spíše z oblasti státní správy, samosprávy a výzkumné sféry. Podnikatelé své názory neprojevili. Poznatky z diskusí budou využity v další fázi projektu pro aktualizaci softwaru.
login
© Restep 2012;   Projekt ReStEP je realizován za finanční podpory Evropské unie a Ministerstva životního prostředí České republiky.
BiomČeská zemědělská univerzita v PrazeVýzkumný ústav meliorace a ochrany půdyEco trendMinisterstvo životního prostředí